Školní rok 2017/2018

Již po třetí se naše škola zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin. Cílem projektu je vytvořit a realizovat aktivity, které pomohou druhým, přírodě, či našemu okolí. Žáci naší školy tak během dnešního dne realizovali následující aktivity: úklid okolí školy, úklid lesa a okolí fotbalového hřiště, návštěva zvířecího útulku v Olomouci, výměna písku na hřištích v MŠ Dolany a MŠ Véska, návštěva seniorů v DPS Véska, výroba keramických ozdob pro seniory a realizace zábavného dopoledne pro děti z obou našich mateřských škol. Všem z nich a jejich vyučujícím patří poděkování za úspěšnou realizaci, která se snad u všech zapojených i dostavilo a to v podobě mnoha úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce. Cíl dnešního dne – ukázat dětem, že je dobré pomáhat ostatním a že z toho může mít člověk i dobrý pocit, tak byl splněn.

Postřehy jednotlivých vyučujících najdete zde – ohlasy – projekt 72 hodin

Video-prezentace z dopolední akce v DPS Véska –klikni zde

Školní rok 2016/2017

V pátek 14. října se naše škola zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin a to již po třetí. Jedná se o projekt, který má za úkol podporovat dobrovolnické aktivity. Převážná část našich žáků se pod vedením svých pedagogů vydala do blízkého okolí školy a přírody a věnovala se sběru odpadků, čištění lesa nebo sportovní areálu od věcí, které tam nepatří. Některé třídy vyrazily na sběr lesních plodů a ty pak předali v ZOO na Sv. Kopečku. Žáci deváté třídy si připravili zábavné dopoledne pro děti z mateřských škol v Dolanech a Vésce v tělocvičně naší školy, žáci VII. B vyrazili do olomouckého psího útulku v Neředíně. Nejvydařenější aktivitou pak bylo vystoupení žáků IV. A a VII. A pro seniory z Domova seniorů ve Chvalkovicích v Olomouci. Toto své představení ještě tento týden ve středu předvedou i seniorům v DPS Véska. Jak celý den probíhal se můžete přesvědčit i na fotogalerie níže. Závěrem lze říci, že zapojení do projektu splnilo svůj cíl, kterým je vést žáky k zájmu o své okolí, ochranu přírody a pomoci druhým.

 

Školní rok 2015/2016

Průběh projektové dne 72 hodin

V pátek 9. 10. 2015 se žáci naší školy zapojili do projektu 72. hodin a na vlastní kůži si tak vyzkoušeli, jaké je to být na chvíli dobrovolníkem, pomáhat druhým nebo zvelebovat své okolí. Pod dozorem svých učitelů tak vyrazili na úklid okolí školy a sportovního areálu. Jiní se vydali do ZOO na sv. Kopečeku nebo do zvířecího útulku v Olomouci. Žáci VIII. třídy si připravili program pro děti z mateřské školy v tělocvičně a zbývající žáci pak sázeli stromy podél cesty do obce Toveř. Poděkování za realizaci celé akce si zaslouží zejména učitelé, kteří se celé dopoledne dětem věnovali a také pan starosta obce Dolany pan Ing. Pečinka a starosta obce Toveř pan Majer, kteří organizovali výsadbu stromů na cestě mezi oběma obcemi. Budeme doufat, že se stromům bude dařit a porostou zároveň s dětmi, které je sázely.

no images were found

všechny fotografie zde

Proč jsme se zapojili? 

I v letošním školním roce se naše škola zapojí do projektu 72. hodin a to 9. října 2015. Zcela jistě si pedagogové se svými žáky připraví zajímavé dobrovolnické aktivity, o kterých Vás budeme včas informovat. A proč se naše škola do tohoto projektu zapojila? Myslíme si, že je důležité u dětí vytvářet aktivní postoje k tomu, co se děje kolem nás a stejně tak je vést  k ochotě, vstřícnosti k okolnímu prostředí  či aktivnímu zapojování se do veřejného života. Vždyť právě tyto postoje jsou jistě součástí aktivního občanství člověka žijícího v demokratické společnosti.

leták 72. hodin

webové stránky projektu

informace o aktivitách našich žáků najdete zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Školní rok 2014/2015

Žáci naší školy se ve školním roce 2014/2015 zapojili do akce s názvem 72. hodin ( více zde ), v rámci které se podíleli na vylepšování vzhledu okolí školy a obce tím, že obstarali úklid vybraných lokalit v naší obci. ( okolí školy, sportoní areál, Kartouzka). Do akce se zapojili žáci V., VII., VIII. B a IX. třídy. Akce byla úspěšná a proto se zapojíme i v příštím školním roce.

72 001

Invalid Displayed Gallery

Fotky najdte zde

PCR testy

Registrace – PCR test

Letní tábory

Distanční výuka

Erasmus +

IS pro rodiče a žáky

Office365

Objednávky ŠJ

Nové příspěvky

Schránka důvěry

Návštěvnost stránek

Visits today: _