VIII. C a VII. A třída – 72 hodin

Dne 8.10.2021 se třída 8.C zúčastnila projektu 72 hodin, do kterého je naše škola zapojená už několik let. Tento rok jsme se rozhodli uklidit prostor na Kartouzce a také okolní les. Odpadků bylo opravdu hodně, našli jsme láhve, vršky, kusy alobalů, ubrousky, zbytky umělých hmot i poházené plastové kelímky. Všechno jsme posbírali do pytlů a vyhodili roztříděné do kontejnerů. Doufáme, že si lidé budou brát příklad z naší činnosti a nebudou odhazovat odpadky v přírodě.

Dne 11. 10. se naše třída 7. A zúčastnila akce 72 hodin. V rámci této výzvy jsme se rozhodli uklidit část lesa a přinést do ZOO kaštany, jablka, nebo mrkev jako malé přilepšení ke stravě zvířatům. První vyučovací hodinu jsme strávili ve třídě povídáním o dokumentárním filmu Madagaskar, který jsme zhlédli ve čtvrtek jako doplňkový výukový program v kině Metropol v Olomouci. Potom jsme hráli hru, při které jsme se pokusili uhodnout myšlenky svého spoluhráče. V 9 hodin jsme konečně vyrazili do lesa vyzbrojeni pracovními rukavicemi a igelitovými pytli na sběr odpadků. Vydali jsme se nad hřiště směrem na Svatý Kopeček a cestou sbírali vše, co do lesa nepatří. Paní učitelka vyhlásila soutěž ve sběru odpadků mezi dívkami a chlapci. Vůdčí skupina chlapců nasadila trochu rychlejší tempo do kopce, a tak nahoře museli počkat na ostatní, do cíle – k vrátnici ZOO však dorazili všichni společně. Po porovnání pytlů s nasbíranými odpadky bylo jasné, že zvítězila skupinka chlapců. Teď už jen zbývalo odevzdat v ZOO nasbírané plody, které nás celou dobu tížily v baťůžkách. Po vyprázdnění bagáže jsme s překvapením naplnili skoro 2 přepravky. Paní ošetřovatelka nás moc pochválila, že myslíme na zvířátka. Cestu jsme ukončili v restauraci U Macků na Sv. Kopečku, kde se většina z nás občerstvila. Nakonec jsme se vrátili zpátky do školy. Všem se tato akce líbila.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky