Týden s MS v hokeji

Při příležitosti konání Mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě, uspořádaly dívky VIII. tříd z Žákovského parlamentu akci pro žáky naší školy. 

V úterý 14. května proběhl ve sportovním areálu školy Den s hokejem, který si vzali na starost vybraní žáci z 8.tříd, kteří tuto akci připravili pro první až šesté třídy.  Na začátek si žáci každé třídy zakřičeli vlastní pokřik, který si vymysleli a nacvičili. Ty nejzdařilejší jsme natočili a budou zaslány na podporu našim hokejistům na MS v ledním hokeji. Následně se žáci rozdělili do menších skupinek a vyzkoušeli si různé hokejové disciplíny na připravených stanovištích. Nakonec bylo připraveno poznávací stanoviště, kde měli pár kousků z hokejové výstroje k vyzkoušení.  V průběhu týdne byla pro žáky druhého stupně připravena prezentace, video ke shlédnutí a vědomostní kvíz, kde si žáci mohli ověřit své znalosti z hokeje. V pondělí 20. května se potom žáci sedmých až devátých tříd utkali mezi sebou ve florbalu.  Vítězové jednotlivých ročníků postoupili do superfinále, kde se utkali mezi sebou. K vidění byly krásné sportovní momenty i velké emoce. Jako absolutní vítěz z těchto utkání vyšla třída 9.C, na druhém stříbrném místě skončila výborným výkonem třída 7.C a bronzovou příčku obsadila třída 8.C.  Všem vítězným týmům gratulujeme. 

Moc děkujeme žákům 8. tříd, kteří tuto akci pro své mladší spolužáky vymysleli a zorganizovali. Nejvíce však žačkám Kačce Dosoudilové, Míše Krhovské, Hanče Březovské a Emče Sanetrníkové, které měly celou tuto akci na starost.  Mgr. P. Chromá. 

Comments are closed.