Noc s Andersenem ve 3. třídách

Březen je označován jako Měsíc knihy, začátek dubna je spojen se jménem H. CH. Andersena a Mezinárodním dnem dětské knihy. S našimi třeťáky jsme si tuto tradici připomněli ze čtvrtka 21. 3. na pátek 22. 3. Program byl zaměřený nejen na osobu
a dílo dánského spisovatele, ale i na český pohádkový svět.
Vliv večerníčkových pohádek na malé děti je určitě i v dnešní moderní době veliký. Prostřednictvím her, kvízů a hádanek jsme se dostali k postavám jako jsou např. Rumcajs a Manka, Štaflík a Špagetka, Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka aj. Navázali jsme i filmovými pohádkami, které děti znají hlavně z televizního vysílání v období Vánoc. Uhodnout jména princezen jako jsou Krasomila nebo Lada bylo
pro některé obtížnější. Ale našli se i velcí znalci klasických pohádek😊.
Nechyběly ani kolektivní hry, které ukázaly, že děti rády tráví společné chvíle. Samotné přespání, na které se všichni také hodně těšili, jsme zvládli skvěle.
Nový den jsme přivítali v dobré náladě.
Velké poděkování patří maminkám dětí, které se postaraly o sladké občerstvení.

Irena Dadu, Romana Tomášková a žáci 3. tříd

Comments are closed.