Noc s Andersenem aneb Páťáci spí ve škole

Měsíc březen je označován jako měsíc knihy a přelom března a dubna drží tradici tzv. Noci s Andersenem, která se pojí s Mezinárodním dnem dětské knihy. S našimi páťáky jsme si tuto tradici připomněli z čtvrtka na pátek v samotném závěru března. Program byl zaměřený na samotnou osobu H. Ch. Andersena a ilustrátory dětských knížek. V  letošním roce si také připomínáme 100 let od narození Heleny Zmatlíkové, 90 let od vytvoření Ferdy Mravence, 100. výročí založení The Walt Disney Studios a  95 let Mickey Mouse. Všechna tato výročí jsme si v různých aktivitách přiblížili. Byly to prezentace, kvízy, výtvarné činnosti, kolektivní hry. Očima moderní techniky jsme pohlédli do výtvarného světa i díky virtuální realitě.  
Naši páťáci opět ukázali, že jsou skvělí parťáci a rádi tráví společné chvíle. Samotné přespání, na které se děti hodně těšily, proběhlo také skvěle. Všichni se ráno s úsměvem probudili do dalšího školního dne 😊. Velké poděkování patří maminkám dětí, které se postaraly o ranní buchtové snídaně.  
 Třídní učitelky 5. tříd a jejich skvělí žáci😊 

Comments are closed.