Čarodějnice 2.A

V posledním dubnovém týdnu se třída 2.A věnovala tematicky zaměřené výuce – Čarodějnicím.

Děti se ve výuce dozvěděly zajímavosti o čarodějnicích, pracovaly s textem a využívaly různé metody např. pětilístek, myšlenková mapa, myslím si pravda, I.N.S.E.R.T… Nechybělo ani běhací čtení s čarodějnickou pátračkou a přání zamotané do ruličky svázané červenou mašlí, které si děti hodily o Filipojakubské noci do ohně. Podle pověry se takové přání vyplní. Ve výtvarné výchově si pak každý nakreslil svou čarodějnici. Na závěr týdne jsme společně vyrobili velkou čarodějnici Grizeldu, která přistála před školou. V keramice si děti poprvé zkusily vymodelovat postavu čarodějnice. Některé byly opravdu strašidelné. Týden plný čar, kouzel a zajímavých informací jsme si moc užili.

Mgr. Jana Stenchláková

Comments are closed.