Matematický klokan 2023

V pátek 17.března 2023 proběhla na naší škole již tradiční mezinárodní soutěž Matematický klokan. Do řešení netradičních úloh se zapojilo 194 žáků II. – IX. třídy naší školy, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích – Cvrček, Klokánek, Benjamín a Kadet. Žáci řešili 24 úloh, na které měli vymezeno 60 minut čistého času. Úlohy byly seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď mohl soutěžící získat 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď soutěžící o 1 bod přišel.  Více informací o soutěži na www.matematickyklokan.net. 

Nejúspěšnějšími řešiteli ve svých kategoriích se stali: 

Cvrček: Jeroným Šťourač (3.B), Matylda Tandlerová (3.B), Aneta Dušková (2.B) 

Klokánek: Lucie Klímová (5.A), Jan Běhal (5.A), Matyáš Zemánek (5.A) 

Benjamín: Adam Válek (6.A), Nicol Mrázková (7.C), Jakub Zaoral (6.B) 

Kadet: Štěpán Šana (8.B), David Šnajdr (9.A), Josef Bednář (8.B) 

Všem soutěžícím moc děkujeme za účast při řešení nelehkých úkolů, a těm nejlepším klokánkům a klokanům přejeme hodně dalších nejen matematických úspěchů.  

 

Comments are closed.