Naše vize: Společně ve vzájemné úctě a bezpečném prostředí probouzíme touhu objevovat svět, rozvíjet se a vážit si sami sebe

Linoryt v DDM Olomouc

Ve středu 13. 5. se žáci 7. B zúčastnili výtvarného programu Linoryt v DDM Olomouc. Pod vedením Mgr. Jiřího Dosoudila se žáci seznámili s grafickou technikou tisku z výšky – linorytem. Žáci si vyzkoušeli celý proces tvorby od vytvoření samotného návrhu na lino, jeho vyrytí za použití jednotlivých druhů rydel, následné namíchání různých odstínů barev až po jejich nanášení válečkem na připravený linoryt. Žáci si také vyzkoušeli různé techniky tisku, pracovali s velkým tiskařským lisem i s ručním lisem Kulíšek. Výsledná díla si žáci odnesli domů.

Mgr. Veronika Seidlová

Comments are closed.