V úterý 5. a 12. 5. navštívili žáci 6. C a 6. B DDM v Olomouci, kde se zúčastnili fotografického workshopu Jak se světlo naučilo kreslit. Pod vedením Ing. Vladimíra Janka se žáci seznámili s významem světla při vzniku fotografie, což jim bylo demonstrováno několika názornými pokusy. Dále si žáci vyzkoušeli tvorbu fotogramu. Pracovali se skleněnou destičkou, na kterou nanášeli barvu do požadovaného obrazu, a následně si vyzkoušeli i práci ve fotokomoře. Svá díla na skleněné tabulce zde osvítili na fotografický papír a dále pracovali s vývojkami. Výsledná díla si žáci mohli odnést domů. Celá akce byla velmi přínosná, většina žáků si základní princip fotografie a práci ve fotokomoře vyzkoušela poprvé.
Mgr. Veronika Seidlová
