Exkurze do Senátu ČR

Ve čtvrtek 20. června jsme s žáky ze žákovského parlamentu vyrazili na exkurzi do Senátu ČR a to na pozvání pana senátora L. Kantora. Ještě před samotnou návštěvou jsme navštívili Pražský hrad a Malostranské náměstí. Pak už nás čekalo velice milé a vřelé přivítání od pana senátora, který nás pozval na oběd a následně s žáky pohovořil a debatoval o významu Senátu v demokratickém systému vládnutí v naší zemi. Žáci měli možnost položit  celou řadu otázek a tak se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Po společné fotce následovala návštěva historických prostor Valdštejnského paláce a kolem půl třetí jsme se ze Senátem rozloučili. Navštívili jsme ještě Staroměstské náměstí, žáci se podívali na orloj a přes Václavské náměstí jsme došli až k vlakovému nádraží. Výlet doprovázelo pěkné a příjemné počasí a mezi žáky panovala přátelská atmosféra. Na závěr bych chtěl poděkovat panu senátorovi i jeho paní asistentce za velice milý a ochotný přístup při přijetí a celé organizaci exkurze. 

Comments are closed.