„Druháčci“ na výletě

Ve čtvrtek 26.5.2022 vyrazily žáci druhých tříd na školní výlet do Leskovce nad Moravicí – Slezská Harta. Celý výlet se nesl v námořnickém stylu. Po příjezdu na nás v přístavišti Leskovec nad Moravicí čekala zakotvená elektroloď Harta. Po nalodění jsme si užívali 70minutovou vyhlídkovou plavbu po přehradě. V průběhu ní jsme měli možnost vidět vyhaslou sopku Velký Roudný a překrásnou přírodu. Také jsme se od kapitána dozvěděli spoustu zajímavostí o přehradě. Pak už nás čekala stezka Piráta Augustína Holmana, při které děti hledaly poklad. K jeho nalezení potřebovaly důvtip, moudrost, laskavé srdce, vytrvalost a odvahu. Děti dostaly mapu, hrací kartu a ve skupinkách plnily jednotlivé úkoly. V cíli děti čekal pirát Augustín se svou truhlou střeženou obrovským pavoukem. Každý odvážlivec si mohl z truhly odnést část pokladu. Nakonec se děti s pirátem vyfotily a nakoupily si suvenýry na památku. Výlet se vydařil. Nadšeni a plni zážitků jsme se vrátili domů.
Za druhé třídy Mgr. J. Stenchláková a Mgr. M. Tylšarová

Comments are closed.