Do kdy je nutné podat přihlášku k PZ?

Uchazeč o vzdělávání v oboru s maturitní zkouškou může pro 1. kolo přijímacího řízení podat přihlášku až na dvě střední školy nebo dva maturitní obory (případně odborná zaměření téhož oboru podle školního vzdělávacího programu) v rámci jedné střední školy. Kromě dvou výše zmíněných přihlášek může uchazeč v prvním kole přijímacího řízení podat navíc až dvě přihlášky do oborů s talentovou zkouškou. Teoreticky tak může v prvním kole podat dohromady až 4 přihlášky (jednotnou přijímací zkoušku však přesto může konat maximálně dvakrát).

Termíny pro podání přihlášky
do 30. listopadu 2021 – pro obory vzdělání s talentovou zkouškou (přihláška s modrým podtiskem)
do 1. března 2022 – pro obory vzdělání bez talentové zkoušky (přihlášky s růžovým, zeleným či hnědým podtiskem)

Přihlášky Vám na vyžádání vystaví Vaše základní škola ( do 30. 11. 2021), následně budou všem uchazečům rozdány s pololetním vysvědčením.

Více informací najdete na stránkách CERMATU

Comments are closed.