Divadlo v AJ pro 9. ročník

Dne 16.11. 2023 jme navštívili s žáky 9. ročníků divadelní přestavení v anglickém jazyce v Olomouci. Divadelní představení se jmenovalo Peter Black. Název divadelní hry může připomínat v češtině hru Černý Petr, což není náhoda, ale skutečný záměr hry. Šlo totiž o příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel doslova o všechno. Jeho opětovný start od nuly byl motivován základními lidskými potřebami, jako jsou spánek, jídlo, teplo, práce, přátelé a rodina. Přestože šlo o téma velmi náročné, herci jej podali s dostatečným humorem a nadhledem. Žáci tak měli příležitost shlédnout zajímavý příběh propojený s používáním anglického jazyka v atraktivní jevištní podobě.
Na představení jeli žáci již připraveni, neboť tvůrci zaslali škole i bohatý doprovodný materiál v podobě pracovních listů s procvičením gramatických jevů i procvičením slovní zásoby hravou formou.
Představení se nám líbilo a podpořilo i další motivaci k hodinám anglického jazyka.
L. Guňková, J. Lindnerová, E. Hejtmánková

 

Comments are closed.