Únor v MŠ Dolany

V měsíci únoru jsme si s dětmi povídali o různorodých tématech. Děti například třídily oblečení podle ročního období, skládaly rozstříhané oblečení, věšely oblečení na sušák, soutěžily v oblékání, pletly svetry nebo tvořily koláž z látek. Týden utekl jako voda a děti se seznamovaly s časovými pojmy – ráno, poledne, večer, s ročními obdobími a dny v týdnu. Nezapomněli jsme na pět kamarádů – naše smysly – zrak, sluch, chuť, hmat a čich. V každém dnu jsme si povídali o jednom smyslu, zjišťovali informace a zajímavosti, hráli hry, vyráběli a povídali si o ochraně našeho zdraví. Také nás čekal karneval, na který se děti moc těšily. Děti si vyrobily karnevalové čepice a masky, které si vyzdobily podle své fantazie a v karnevalový den se ve školce objevila spousta nádherných masek. Děti měly foto koutek, hrály hry, tancovaly a soutěžily. Byl to nádherný veselý a barevný den. Chtěli bychom také poděkovat paní Kučákové, která nám zajistila prohlídku u býků, kraviček a telátek v JZD:-) 

Comments are closed.