Štafetový pohár – krajské kolo

Ve čtvrtek 12. května se žáci 2. -5. tříd naší školy zúčastnili Krajského finále štafetového běhu v Šumperku. Postoupili do této soutěže z okresního kola v Olomouci, kde zvítězili. Jejich celkový čas byl dokonce nejrychlejším ze všech okresních kol v Olomouckém kraji. Byl to skvělý úspěch! V Šumperku se sešlo celkem 17 základních škol. Vyšší konkurence již byla znát.
V našem týmu z důvodu nemoci některých závodníků z okresního kola nastoupilo několik náhradníků. Přesto se nám podařil další skvělý úspěch! Ve štafetách 8 x 100 m v mladší kategorii 2. – 3. tříd naši žáci vybojovali bronzovou příčku. Starší kategorie 4. -5. tříd štafetu 8 x 100 m doběhla na sedmém místě. To nás trochu zaskočilo, ale do druhé poloviny závodů, ve které se běžely smíšené štafety, jsme si dodali kuráž a děti zaběhly skvělé časy! První smíšenou štafetu 8 x 200 m doběhly na 2. místě a druhou smíšenou štafetu 8 x 200 m s nejlepším časem na úžasném 1. místě! Přišlo obrovské nadšení a radost😊. Celkově jsme po součtu časů jednotlivých štafet získali 3. místo a odváželi si nejen bronzové medaile, diplom a nádherný pohár, ale především zasloužený úspěch a víru, že nikdy předem nic nevzdáváme!
Gratulace všem k úspěšné reprezentaci školy.

Mgr. Irena Daduová

Comments are closed.