Recyklohraní – 1. třída

Dne 15. 10. se děti z 1. A pustily do plnění úkolu z Recyklohraní. Vyslechly si krátký příběh o autíčku, které přestalo jezdit. Proč? Vybily se mu baterky. Naštěstí měl tatínek v zásobě jiné, nabíjecí. S dětmi jsme si povídali o předmětech na baterie, které denně používají. Zkusily také najít důvod, proč jsou nabíjecí baterie lepší než baterie na jedno použití. No jo, ale co s těmi vybitými bateriemi, které už jsou k ničemu? Vyhodíme je do koše? To už v příběhu nebylo. Řešení jsme našli na konci šipkované cesty, která nás zavedla na jedno místo v Tovéři. Prozradím vám … k červenému kontejneru na použité elektro. Společně jsme vyhodili vybité baterie, které se nasbíraly v jedné domácnosti. Ve škole jsme si ještě povídali o třídění odpadu a vše si prakticky vyzkoušeli. Poslední úkol, který jsme si dali, byla (pro někoho) velká výzva, vydržet 72 hodin bez technologií a věcí na baterie. Dnes ráno jsme si o víkendové výzvě vyprávěli, věřte nebo nevěřte, dětem se to líbilo. Zkuste si to také 😊

Mgr. Daniela Krylová

Comments are closed.