Recitační soutěž na II. stupni

Ve čtvrtek 16. 3. se uskutečnila recitační soutěž pro žáky II. stupně naší základní školy. Soutěže se zúčastnilo 22 recitátorů ze 6. až 9. třídy. Všichni účastníci přednesli báseň, kterou si sami vybrali a repertoár byl opravdu pestrý. Slyšeli jsme básně od V. Nezvala, J. Seiferta, V. Hrabě, K. J. Erbena, M. Černíka i J. Žáčka. Porota složená z vyučujících češtiny měla opravdu těžké rozhodování. Nakonec 1. místo v I. kategorii žáků 6. a 7. tříd obsadila Barbora Dlabajová, 2. místo si zasloužil Josef Valenta, na 3. místě se umístila Tereza Borůvková. Ve II. kategorii žáků 8. a 9. tříd obsadila 1. místo Alena Marchovská, 2. místo patřilo Kateřině Jelínkové a na 3. místě skončila Kristýna Hájková. Tentokrát byly uděleny i speciální ceny poroty, které získali Adam Vydomus a Kateřina Dosoudilová. Vítězové si odnesli kromě sladké odměny i dárkovou poukázku do knihkupectví. Všem účastníkům děkujeme a vítězům blahopřejeme a těšíme se na další ročník.

Comments are closed.