Projektový den Světové metropole

Dne 23. 10. 2023 se na naší škole konal projektový den s názvem Světové metropole. Zástupci jednotlivých tříd si hned ráno ve vestibulu školy vylosovali jednu světovou metropoli, ke které měli za úkol zjistit co nejvíce informací a vytvořit turistického průvodce. Ke zjišťování informací sloužily žákům mimo jiné QR kódy s odkazy na internetové zdroje, které byly rozmístěny v prostorách celé školy. V průběhu dne si žáci také mohli vyzkoušet virtuální prohlídku dané metropole, a to přes speciální brýle pro virtuální realitu. Na závěr dne každá třída prezentovala svůj projekt, turistického průvodce, v prostorách tělocvičny. Žáci se během dne seznámili s kulturou dané metropole a věříme, že se dozvěděli spoustu nových informací nejen o dané metropoli, ale i o zemi, ke které tato metropole neodmyslitelně patří.

Tým cizích jazyků

Comments are closed.