Projektový den: EXOTICKÉ PTACTVO

Ve středu 20: dubna jsem se vydali s dětmi do MŠ v Dolanech, kde pro ně byl nachystaný projektový den na téma Exotické ptactvo. Děti se na tento den těšily z několika důvodů. Čekala je ranní jízda autobusem, program a zpáteční cesta zpět do naší školky, kterou ovšem musely ujít. V rámci programu se děti dozvěděly mnoho zajímavostí nejen o exotickém ptactvu. Děti si odnesly poznatky o tom, který papoušek není hlučný, který papoušek se dokáže naučit nějaké lumpárny (zvuk budíku, SMS), co papoušci jedí a co naopak nesmí, že ptáčci vidí i slyší, i když trošku jinak než mi lidé. Děti si mohly také pohladit hrdličku a nechat si ji posadit na ruku. Pan lektor kladl během programu otázky. Jestliže děti odpověděly správně, dostaly odměnu v podobě obrázku papouška. Informací a poznatků bylo mnoho, ale děti byly nadšené a spokojené.

 

Comments are closed.