Den Země v MŠ Véska

S dětmi jsem si celý týden povídali o tom, jak pomoci naší planetě a proč je důležité se k ní chovat hezky a ohleduplně. Děti se dozvěděly, proč je důležité třídit odpad, šetřit nejen vodou, ale i věcmi kolem nás. Dozvěděly se, co znamená recyklace a proč je tak důležitá a co se dá vyrobit z našeho vytříděného odpadu (plastu, papíru, skla). V pátek 22. dubna, když byl Den Země jsme ve školce rozházeli odpadky, děti kolem nich běhaly a snažily se jim vyhnout, ale ne všem se to dařilo. Pak je ale musely roztřídit do připravených „kontejnerů“. Děti byly šikovné, udělaly jen pár chybiček.
Pak už jsme se vydali na procházku. Ta ale nebyla tradiční. Děti sbíraly odpadky kolem naší školky a v blízkém okolí. Myslíme si, že jsme Den Země oslavili, jak se patří.

Kolektiv MŠ Véska

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky