Návštěva Knihovny města Olomouce 

22. 5. 2023 se třída 9. A zúčastnila výukového programu s názvem Memento aneb téma drog v literatuře. Akce proběhla v Knihovně města Olomouce. Program byl zaměřen na drogovou tématiku ztvárněnou v naší i zahraniční literatuře a srovnání s filmovou tvorbou. Žáci zhlédli řadu ukázek z filmů, které byly věnovány tomuto problému a mohli tak srovnávat působivost literární a filmové tvorby. Nejbarvitější se žákům zdály ukázky z filmu My, ze stanice ZOO a Memento, které bylo natočeno podle známého románu Radka Johna. I když některé filmové záběry byly drsnější, program se žákům líbil a probudil v nich zájem o filmy, které byly natočeny podle literární předlohy.

Mgr. M. Gazdíková

 

                                                                        

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky