Beseda s panem starostou

V pátek 12. ledna se žáci šestých tříd zúčastnili již tradiční besedy se starostou Dolan panem Rudolfem Pečinkou v rámci předmětu Výchova k občanství. Dozvěděli se, jak funguje obec a které obce spadají pod Dolany, co má na starost obec samotná a za co zodpovídá starosta a místostarosta.  

Poté dostali žáci prostor, aby panu starostovi položili své vlastní dotazy. Dozvěděli jsme se tedy, jak se vůbec pan Pečinka stal starostou, co se mu na práci líbí a co mu naopak dělá starosti, taktéž nám pan starosta povykládal o svém volném čase a dalších zajímavých tématech.  

V rámci života v obcích samotných žáky zajímala především výstavba skateparku, bazénu a dalších míst pro trávení volného času. Pan starosta velmi ochotně odpovídal na všechny dotazy a my jsme odcházeli spokojeni, že jsme se dozvěděli spoustu informací. Pan starosta byl naší návštěvou potěšen a poděkoval nám za příjemně strávené páteční dopoledne. 

Učitelé VkO 

Comments are closed.