Květen v MŠ Dolany

Začátek května je věnován rodině. Povídali jsme si, kdo tvoří rodinu, jaké jsou názvy jednotlivých členů rodiny, jak se příbuzní jmenují, jaké mají vlastnosti, zájmy, kde pracují a co umí. Součástí tématu byla příprava vystoupení pro maminky. Děti se proměnily v broučky, berušky, včelky nebo mravence. V následujícím týdnu se děti seznámily se životem včel. Ukázali jsme si, jak se taková včelka narodí, jak vypadá, kde všude ji můžeme potkat, kde a s kým bydlí a také to, jaké role mají včelky v úlu. Pro děti byla přichystána beseda o včelkách s panem Mentlíkem, kterému tímto moc děkujeme. Dětem ukázal, co vše potřebuje včelař ke své práci, děti nahlédly do úlu, ovoněly si plástve, zjistily, co znamená vykuřování úlu a proběhla ochutnávka medů, kde děti využily svých smyslů. „Bez práce nejsou koláče.“ Toto přísloví nás přivedlo k tématu povolání. Povídali jsme si o tom, co dělají rodiče, čím by děti chtěly být, jaká práce je potřebná nebo atraktivní. Děti si zahrály na různá povolání. V tématu „Děti z celého světa“ jsme si všímali rozdílností mezi jednotlivými národy – barva pleti, jazyk, oblečení či bydlení. Děti pracovaly s mapou světadílů, globusem a encyklopediemi, poznávaly a hledaly různé vlajky. Pro děti byl přichystán Dětský den plný her, zábavy a odměn. Za celý týden děti zjistily, co je kamarádství, spolupráce a vzájemná pomoc.

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky