Erasmus + – Návštěva partnerských škol

V týdnu od 8. do 14. května se uskutečnila poslední krátkodobá mobilita našeho projektu National languages as the way to know each others (Erasmus +) a to tentokráte v naší škole. Na návštěvu dorazilo celkem 19 žáků a 7 učitelů z našich partnerských škol v Řecku, Itálii a Portugalsku. Za naši školu se mobility zúčastnilo celkem 20 žáků a 5 vyučujících. Program byl velmi pestrý – v úterý proběhlo společné přivítání v tělocvičně školy a následoval program zaměřený na vytvoření společného čtyřjazyčného slovníku – v rámci něj žáci kreslili, překládali slovíčka, vytvářeli kvízy či si mohli vyzkoušet základy jednoho z jazyků partnerských škol na VR brýlích. Ve středu, čtvrtek a pátek dopoledne proběhli poznávací zájezdy a to do Olomouce, Kroměříže a na Hrad Šternberk. Pátek odpoledne pak patřil zpěvu, kdy se žáci pokusili nazpívat hymnu našeho projektu a to opět ve svých jazycích a angličtině. Sobota patřila tzv. Family day a společně jsme se rozloučili na večeři v hotelu S-port Véska. Tím se zároveň uzavírá jedna kapitola realizace tohoto projektu, na kterou bychom rádi navázali v dalším období s novým projektem a dále tak pokračovali ve spolupráci zúčastněných škol, která trvá od roku 2018. Pevně věříme, že navázaná přátelství mezi žáky přetrvají i do budoucnosti. Děkujeme všem rodičům, kteří nám s realizací pomohli – ať už ubytováním žáků či případně pečením sladkých dobrot. Všichni jste byli skvělí, díky moc !!

Comments are closed.