Duben v MŠ Véska

V dubnu se děti byly podívat do místní kapličky ve Vésce. Úžasný výklad nám poskytla paní Alice Kouřilová. Pověděla nám, kdy kaplička byla postavena a k čemu se využívá. Taktéž nám sdělila, že patronem je sv. Petr a Pavel. Děti si společně v kapličce zazpívaly, vše krásně znělo a lahodilo uchu. Nakonec si děti mohly zazvonit na ruční zvoničku.
Aby toho v dubnu nebylo málo, tak jsme navštívili hasiče v Dolanech. Výklad, který nám poskytl pan Stružka děti naprosto uchvátil. Mohly si vyzkoušet tíhu hydraulických nůžek, potěžkat celou výstroj a nejvíce se dětem líbila světelná a zvuková siréna. A na závěr si mohly vyzkoušet posezení v autě.
Na konci dubna jsme navštívili okresní knihovnu v Olomouci. Paní knihovnice seznamovala děti s knihovnou pohádkovým příběhem, vlkem, který vypadl z knihy. Děti se zapojovaly do příběhu, skládaly jeho pokračování z obrázků, prohlížely si různé knihy. Také se naučily královský tanec a při písničce prošly celé dětské oddělení.
Duben byl plný aktivit, které si děti velmi užily.

Comments are closed.