Duben v MŠ Dolany

Pohádkový svět je plný postav a fantazie. Do tohoto světa jsme se s dětmi zatoulali. Potkali jsme Koblížka a tři prasátka. Dva týdny jsme si povídali o různých pohádkách – z večerníčků, o veršovaných pohádkách, prohlíželi jsme knihy a leporela s pohádkami a opakovali obsahy různých pohádek. Děti si pohádky O Koblížkovi a prasátkách zdramatizovaly a všechny úkoly a činnosti byly motivovány právě těmito pohádkami. V tomto měsíci jsme také navštívili Městskou knihovnu v Olomouci motivovanou pohádkou Kamil neumí létat. Následující týdny jsme si povídali na téma: Jak to chodí na dvorku. Hravou formou jsme u dětí podporovaly získávání vědomostí o hospodářských zvířatech – umět pojmenovat, určit jejich zvuk, kterým se zvíře dorozumívá. Seznamovaly se s mláďaty a jejich vzhledem, kdo ke komu patří. V týdnu jsme navštívili statek v Toveři, kde děti krmily koníky, sypaly zrní slepicím, hladily králíky a hledaly schovanou kočku. Děkujeme Emičce U. a její mamince za ukázku králíčků Elinky a Šimona.

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky