Školní rok 2017/2018

Již po třetí se naše škola zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin. Cílem projektu je vytvořit a realizovat aktivity, které pomohou druhým, přírodě, či našemu okolí. Žáci naší školy tak během dnešního dne realizovali následující aktivity: úklid okolí školy, úklid lesa a okolí fotbalového hřiště, návštěva zvířecího útulku v Olomouci, výměna písku na hřištích v MŠ Dolany a MŠ Véska, návštěva seniorů v DPS Véska, výroba keramických ozdob pro seniory a realizace zábavného dopoledne pro děti z obou našich mateřských škol. Všem z nich a jejich vyučujícím patří poděkování za úspěšnou realizaci, která se snad u všech zapojených i dostavilo a to v podobě mnoha úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce. Cíl dnešního dne – ukázat dětem, že je dobré pomáhat ostatním a že z toho může mít člověk i dobrý pocit, tak byl splněn.

Postřehy jednotlivých vyučujících najdete zde – ohlasy – projekt 72 hodin

Video-prezentace z dopolední akce v DPS Véska –klikni zde

Školní rok 2016/2017

V pátek 14. října se naše škola zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin a to již po třetí. Jedná se o projekt, který má za úkol podporovat dobrovolnické aktivity. Převážná část našich žáků se pod vedením svých pedagogů vydala do blízkého okolí školy a přírody a věnovala se sběru odpadků, čištění lesa nebo sportovní areálu od věcí, které tam nepatří. Některé třídy vyrazily na sběr lesních plodů a ty pak předali v ZOO na Sv. Kopečku. Žáci deváté třídy si připravili zábavné dopoledne pro děti z mateřských škol v Dolanech a Vésce v tělocvičně naší školy, žáci VII. B vyrazili do olomouckého psího útulku v Neředíně. Nejvydařenější aktivitou pak bylo vystoupení žáků IV. A a VII. A pro seniory z Domova seniorů ve Chvalkovicích v Olomouci. Toto své představení ještě tento týden ve středu předvedou i seniorům v DPS Véska. Jak celý den probíhal se můžete přesvědčit i na fotogalerie níže. Závěrem lze říci, že zapojení do projektu splnilo svůj cíl, kterým je vést žáky k zájmu o své okolí, ochranu přírody a pomoci druhým.

 

Školní rok 2015/2016

Průběh projektové dne 72 hodin

V pátek 9. 10. 2015 se žáci naší školy zapojili do projektu 72. hodin a na vlastní kůži si tak vyzkoušeli, jaké je to být na chvíli dobrovolníkem, pomáhat druhým nebo zvelebovat své okolí. Pod dozorem svých učitelů tak vyrazili na úklid okolí školy a sportovního areálu. Jiní se vydali do ZOO na sv. Kopečeku nebo do zvířecího útulku v Olomouci. Žáci VIII. třídy si připravili program pro děti z mateřské školy v tělocvičně a zbývající žáci pak sázeli stromy podél cesty do obce Toveř. Poděkování za realizaci celé akce si zaslouží zejména učitelé, kteří se celé dopoledne dětem věnovali a také pan starosta obce Dolany pan Ing. Pečinka a starosta obce Toveř pan Majer, kteří organizovali výsadbu stromů na cestě mezi oběma obcemi. Budeme doufat, že se stromům bude dařit a porostou zároveň s dětmi, které je sázely.

všechny fotografie zde

Proč jsme se zapojili? 

I v letošním školním roce se naše škola zapojí do projektu 72. hodin a to 9. října 2015. Zcela jistě si pedagogové se svými žáky připraví zajímavé dobrovolnické aktivity, o kterých Vás budeme včas informovat. A proč se naše škola do tohoto projektu zapojila? Myslíme si, že je důležité u dětí vytvářet aktivní postoje k tomu, co se děje kolem nás a stejně tak je vést  k ochotě, vstřícnosti k okolnímu prostředí  či aktivnímu zapojování se do veřejného života. Vždyť právě tyto postoje jsou jistě součástí aktivního občanství člověka žijícího v demokratické společnosti.

leták 72. hodin

webové stránky projektu

informace o aktivitách našich žáků najdete zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Školní rok 2014/2015

Žáci naší školy se ve školním roce 2014/2015 zapojili do akce s názvem 72. hodin ( více zde ), v rámci které se podíleli na vylepšování vzhledu okolí školy a obce tím, že obstarali úklid vybraných lokalit v naší obci. ( okolí školy, sportoní areál, Kartouzka). Do akce se zapojili žáci V., VII., VIII. B a IX. třídy. Akce byla úspěšná a proto se zapojíme i v příštím školním roce.

72 001

Invalid Displayed Gallery

Fotky najdte zde

Den dětí 2018

Nové příspěvky

Schránka důvěry

Pošlete nám vzkaz

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Rubriky