Školní slavnosti 2022

V pátek 10. června 2022 proběhly v areálu fotbalového hřiště v Dolanech tzv. první Školní slavnosti. Pro všechny návštěvníky byl připraven bohatý kulturní program, sportovní vyžití a také zajímavé občerstevení, které připravila škola nebo rodiče našich žáků. Celkový finanční výtěžek byl využit pro SRPŠ při ZŠ Dolany. V první řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří se na organizaci celé akce podíleli, všem rodičům, kteří nám přispěli do nabídky občerstvení a že bylo opravdu z čeho vybírat. Počasí nám přálo a tak celou akci doprovázelo příjemné slunečné počasí. Hned na úvod celé akce jsme měli tu čest shlédnout představení dětí z MŠ Dolany, kteří byli následně žáky IX. třídy slavnostně pasováni na školáky. Po tomto ceremoniálu se představili nadaní žáci naší školy. Diváci tak mohli shlédnout krásná pěvecká vystoupení, dramatizaci pohádky, šikovné sportovce na kolech apod. Závěr kulturní akce pak patřil žákovské hudební skupině. Kdo nechtěl pouze sledovat kulturní program, mohl se jít pobavit na sportovní atrakce nebo si vyzkoušet zahrát rugby. K dispozici byl rovněž fotokoutek a návštěvníci si mohli na památku zakoupit pěkný keramický výrobek z naší dílny. Samotnou kapitolou bylo občerstvení, které připravili učitelé spolu s žáky naší školy a rodiče. Kromě tradičních hot-dogů, palačinek či vaflí, celé řady výborných moučníků, bylo možné ochutnat i celou řadu specialit z ukrajinské kuchyně. To, že návštěvníkům opravdu chutnalo, dokládají úplně vyprázdněné zásoby na konci akce. Pevně věříme, že všem návštěvníkům se tato odpolední akce líbila a budeme se těšit na další ročník v červnu roku 2023. Průběh akce si můžete rovněž prohlédnout na fotografiích, které nám zajistila paní Brychtová. 

Celou fotogalerii najdete zde

Comments are closed.