Prosinec v MŠ Dolany

V tomto měsíci jsme si s dětmi povídali o Adventu, jaké jsou zvyky a tradice, jaké znají vánoční koledy (poslech a zpěv koled), jaká mají přání,…V úterý 5. 12. 2023 děti ve školce navštívil Mikuláš se svými pomocníky. Děti zpívaly, recitovaly a podáním ruky čertům stvrdily svůj slib slušného chování. Při mikulášské procházce jsme si zašli k domu, kde bydlí kamarád Míša, abychom se podívali na krásnou mikulášskou výzdobu. Jelikož k Vánocům patří dárečky, ani děti ve školce nezahálely. Stříhaly a lepily obrázky, co by si přály pod stromečkem. Dopisy jsme podepsali a společně jsme je vhodili do Ježíškovy schránky u hasičské zbrojnice. V průběhu adventního času se děti také připravovaly na vánoční besídku. V letošním roce byla besídka plná čertů a čertic. Děti byly za svoji píli odměněny dárečky od Ježíška.
Mgr. Eva Mazalová

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky