Naše vize: Společně ve vzájemné úctě a bezpečném prostředí probouzíme touhu objevovat svět, rozvíjet se a vážit si sami sebe

Projektový den – Čeština je hra

Projektový den byl zaměřen na posílení jazykových, řečových dovednostní a podporu čtenářské gramotnosti. Žáci si během 4 vyučovacích hodin vyzkoušeli vytvořit přípravu na krátkou aktivitu ve vyučování v délce 10 – 15 minut na téma, které si předem vybrali z nabídky.

Žáci se ve všech třídách II. stupně rozdělili do 4 skupin a během prvních dvou vyučovacích hodin vytvořili s použitím přinesených materiálů krátkou aktivitu do českého jazyka v podobě křížovky, plakátu, zajímavé hry, doplňovačky, apod. Při své tvorbě mohli využít i počítačovou učebnu, tablety a měli také přístup do Žákovské knihovny. Vznikly tak zajímavé materiály včetně interaktivních her a kvízů. Ve třetí vyučovací hodině si všichni mohli svou přípravu ověřit nejprve na spolužácích své třídy, kde aktivitu předvedli. Nejlepší skupiny pak v následující hodině navštívili i třídy sousední. Žáci si tak mohli navzájem vyzkoušet své znalosti z pravopisu, slovní zásoby, významných děl české i světové literatury, ale i českých přísloví nebo zastaralých slov, která se dnes již nepoužívají.

Všichni žáci k tématům přistoupili svědomitě a den prožitý s českým jazykem se jim líbil. V pondělí budou jejich výstupy vystaveny ve vestibulu školy a na všechny čeká sladká odměna.

 

M. Gazdíková

Comments are closed.
ZŠ Dolany
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.