Projektový bylinkový den na II. stupni

Den před velikonočními prázdninami jsme na naší škole upořádali projektový den s jednoduchým a výstižným názvem „Bylinkový den“. Čeho se týkal, je tedy jasné – cílem akce bylo seznámení žáků s léčivými a jedlými rostlinami, rostoucími v okolí naší školy – s jednotlivými druhy, s možnostmi jejich praktického využití, zásadami sběru a zpracování. Třídy se věnovaly různým úkolům – někteří sbírali bylinky, jiní je pak použili pro přípravu čaje či z nich připravovali chutná jídla. Další se věnovali tvorbě medailonků osobností bylinářství či tvořili dvojjazyčný atlas zdejších bylin. Vyzkoušeli jsme si i různé techniky sušení bylin a založili zdejším léčivkám i herbář, do kterého budeme postupně doplňovat další zajímavé druhy.
Na konci akce jsme ve vestibulu školy připravili výstavku bylin a vytvořených materiálů (ke zhlédnutí byla i velká nástěnka s popisy a živými ukázkami zdejších bylin či vydařené portréty našich slavných bylinkářů), proběhla i ochutnávka čajů (u žáků zvítězila lahodná kombinace ostružiník/jahodník) a jídel (vynikající těstoviny a chlebíčky). Mgr. P. Provaz

Comments are closed.