Poznávací zájezd – Adventní Vídeň

V pátek 7.12.2023 naše škola uspořádala pro žáky 9. ročníku poznávací zájezd do adventní Vídně. V autobusu jsme měli velmi zkušeného průvodce, který krátil čas cesty zajímavým povídáním o Vídni, jejích památkách, historii Vídně a vánočních trhů. Počasí bylo velmi příjemné, slunečné.
První zastávka po příjezdu do Vídně byla v Schonbrunnu. Zde žáci nahlédli do chodeb zámku, přilehlých zahrad a navštívili stánky na zámeckém nádvoří. Celou vánoční atmosféru podtrhla vánoční výzdoba, hudba a vánoční strom uprostřed nádvoří.
Autobusem jsme se přesunuli do centra města, kde jsme jako první navštívili Dóm Svatého Štěpána. Zde jsme si vysvětlili výzdobu adventního věnce, symbolické barvy na adventním věnci a celou historii jeho vzniku. Ochutnali jsme také výborný punč.
Prošli jsme dál směrem k Hofburgu a cestou obdivovali krásnou vánoční výzdobu celé Vídně.Večer po setmění jsme navštívili největší a také velmi oblíbený vánoční trh u Vídeňské radnice. Byla zde spousta stánků s občerstvením, hračkami a vánočními ozdobami. Přilehlý park byl vyzdoben i se stromy, které ve tmě nádherně zářily. Zde jsme měli rozchod a každý si koupil něco na památku nebo k snědku. V 18:00 hodin jsme se s Vídní pomalu loučili a vraceli se autobusem zpět do České republiky.
Děti si zájezd užily, celou dobu panovala velmi příjemná atmosféra, nakoupily drobné dárky, ochutnaly místní speciality a zpáteční cestu autobusem využily k veselému sdělování zážitků. Mgr. E. Hejtmánková

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky