Mezinárodní setkání Erasmus + Řecko

Ve dnech 16. – 23. 10. 2022 se sedm vybraných žáků VIII. a IX. tříd zúčastnilo dalšího mezinárodního setkání partnerských škol Itálie, Portugalsko, Řecko) , tentokráte v Řecku – Kerastini, což je přilehlá část hlavního města Athény. Pro všechny zúčastněné byl připraven velmi zajímavý a pestrý program, žáci bydleli u spolužáků z řecké školy v rodinnách a všichni si mezi sebou vytvořili během týdne silné přátelské pouto. První den dopoledne proběhlo seznámení všech zúčastněných týmů v řecké škole a v tělocvičně se žáci učili základy národních tanců. Odpoledne vyrazili žáci zdokonalovat své plavecké a veslařské schopnosti do přístavu Mikrolimano. Ve středu byl připraven celodenní výlet do Athén s návštěvou Akropole a antického muzea. Následující den jsme vyrazili na další celodenní výlet, tentokráte na Peloponéský poloostrov, kde jsme navštívili nádherné Epidaurovo divadlo a historické město Nafplio. Páteční den patřil práci ve škole – žáci prezentovali národní pohádky a příběhy ve svých jazycích a následně se je pokusili přeložit do anglického jazyka. Naši žáci si připravili pohádku Sůl nad zlato, kterou se pokusili i dramaticky ztvárnit. Pro žáky a učitele pak byly připraveny stmelovací aktivity a zdokonalování tanečních schopností, rytmiky a koordinace. Na závěr pak připravili řečtí rodiče a učitelé pro všechny účastníky bohaté občerstvení plné řeckých specialit. Sobota patřila tradičně tzv. Family day, neboli program pro žáky připravily hostující rodiny. Na večer pak proběhla společná večeře všech žáků a učitelů a následoval nedělní návrat do ČR. Loučení bylo velmi dojemné a plné slz. Budeme se těšit na další setkání v italské Casertě, které proběhne v měsíci únoru. 

všechny fotografie najdete zde

Comments are closed.