Mc Donald’s Cup – fotbalový turnaj

Letošní již 24. ročník této soutěže přinesl našim žákům zasloužený úspěch. Okrskové kolo žáků 4. a 5. tříd proběhlo ve středu 26. dubna na fotbalovém hřišti v Bohuňovicích. Setkalo se zde 8 školních týmů. V základním kole se losem vybrané čtyři týmy utkaly v zápasech 2 x 10 minut. Našimi soupeři byli žáci a žákyně ze ZŠ Hálkova Olomouc, ZŠ Dr. Hrubého Šternberk a Česko Britské Mezinárodní školy Olomouc. Již první zápas se šternberskou školou s výsledkem 8:0 ukázal, že jsou naši fotbalisti ve skvělé kondici. I další dva soupeře v základní části jsme bez větších problémů porazili. Postoupili jsme tedy z prvního místa do semifinále a utkali se s domácím týmem z Bohuňovic. I přes velké množství místních fanoušků jsme je porazili vysokým skóre 7:2. V samotném finále jsme se překvapivě setkali opět se šternberskou školou, kterou se nám nakonec podařilo také porazit. Naši kluci ukázali, že jsou letos ve skvělé formě, zvládli absolutně nejlépe všechny zápasy, a tím si celkové 1. místo opravdu zasloužili. Postoupili do okresního finále, které proběhne v květnu. Velká gratulace a poděkování za výbornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Irena Dadu a za fotbal Ing. Petr Běhal

Comments are closed.