Matematický klokan

V pátek 18.března 2022 proběhla na naší škole již tradiční mezinárodní soutěž Matematický klokan. Do řešení netradičních úloh se zapojilo 195 žáků II. – IX. třídy naší školy, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích – Cvrček, Klokánek, Benjamín a Kadet. Žáci řešili 24 úloh, na které měli vymezeno 60 minut čistého času. Úlohy byly seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď mohl soutěžící získat 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď soutěžící o 1 bod přišel. Více informací o soutěži na www.matematickyklokan.net.
Nejúspěšnějšími řešiteli ve svých kategoriích se stali:
Cvrček: Jaroslav Falta (3.A), Emanuel Michels (3.B), Karolína Veselovská (3.B)
Klokánek: Daniel Navrátil (4.A), Adam Válek (5.A), Jakub Zaoral (5.B)
Benjamín: Štěpán Šana (7.B), Nela Vrbovská (7.C), Tomáš Kráčmar (7.C)
Kadet: Filip Šotola (9.B), Sára Zajíčková (9.C), David Šnajdr (8.A)
Všem soutěžícím moc děkujeme za účast při řešení nelehkých úkolů, a těm nejlepším klokánkům a klokanům přejeme hodně dalších nejen matematických úspěchů. Mgr. Martina Medková