Matemánie 2022

V úterý 15.listopadu proběhl na gymnáziu ve Šternberku již 14. ročník soutěže Matemánie, kterou tato škola připravuje pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Soutěžící v družstvech musí při řešení úloh vzájemně spolupracovat, pro úspěch musí nejen dobře počítat, ale také vždy zvolit správnou strategii výběru jednotlivých příkladů. Letos se soutěže zúčastnilo 12 týmů. Naši žáci si stejně jako v minulých letech vedli velice dobře. Tým ve složení Štěpán Šana, Josef Bednář, Marek Číhal a Martin Grossert získali krásné 1. místo, tým ve složení Lucie Zaoralová, Kristýna Hájková, Alena Marchovská a Daniel Gajdosz se umístili na pěkném 4. místě.
Všem zúčastněným žákům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim hodně dalších nejen matematických úspěchů.
Za předmětovou komisi matematiky Mgr. Martina Medková