Listopad a prosinec v oddělení Berušek

Měsíc listopad jsme začali tématem Čas dušičkový. Děti se seznámily s tradicí svátku Všech svatých, naučily se písničku Dušičky, vyráběly svícínky ze skleniček a podzimního listí, které jsme společně odnesli a zapalovali na rodinných hrobech. Přečetli jsme si příběh z knihy Chaloupka na vršku – Jak to bylo na Dušičky.
Následovalo téma Svatý Martin, kde si děti poslechly legendu, snažily se příběh převyprávět a nakonec i zdramatizovat. Vytvořily si SD koně sv. Martina pastelem a roztíráním, MD svatomartinskou husičku z vytrhaného papíru. K procvičení matematických představ děti počítaly husy, seřazovaly podle velikosti a určovaly více, méně, nejvíce, nejméně, stejně.
Při tématu Čas dešťových kapek se děti seznámily s užitkem vody, ale i s jejím nebezpečím. Pomocí pokusů se seznámily s koloběhem vody v přírodě, míchání barev, vypařování vody. Děti vodu milují, měly možnost si s ní i pohrát – nabírání různým náčiním, přelévání do různých nádob. Naučily se písničku Žabky a čáp. Počítaly i kapky vody a přiřazovaly ke správným mrakům.
A přichází doba vánoční, nejprve Advent. Společně jsme vyrobili adventní věnec, který zapalujeme každý den u jídla. Děti si i vyrobily adventní věnec z PET víček a válečků (svíčky) a společně odpočítáváme dny do Vánoc. U toho plní i úkoly.
3. 12. jsme venku na procházce potkali Mikuláše, čerta a anděla. Děti přednesly básničky a písničku a Mikuláš je odměnil dárečkem – adventním kalendářem. Děti se seznámily i legendou o sv. Mikulášovi a povídali jsme si o jeho vlastnostech. Vyrobily si mikulášskou botu z papíru.
Celý prosinec jsme se věnovali nácviku vánoční besídky, která se bohužel, stejně jako loni, nemohla konat ve školce. Rodiče o ni ale nepřišli, besídku jsme natočili a rodičům poskytli domů, kde si ji mohou v klidu a vánoční pohodě pouštět stále dokola se svými blízkými.
Děti pro rodiče vyrobily dáreček – stromeček ze špachtlí, ozdobený drobnými, lesklými dekoracemi.
I k nám do školky přišel Ježíšek a nadělil dětem spousty krásných dárečků. S dětmi jsme si užili nádherné dopoledne u rozbalování dárků a malého pohoštění – cukroví a teklo i šampaňské.
V pátek 17. 12. děti ve škole vyráběly různá přání a vánoční dárečky za pomoci starších školáků, kterým tímto děkujme. Moc se nám to líbilo.
Nyní už se všichni těšíme na vánoční svátky a na Ježíška doma s našimi blízkými.
Krásné Vánoce a šťastný nový rok přejí děti a paní učitelky z Berušek

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky