Informace k přijímacím zkouškám 2024

Vážení rodiče, zasíláme novinky k změnám v přijímacím řízení na střední školy v roce 2024. Vše přehledně najdete na tomto odkazu: https://prijimacky.cermat.cz/aktuality/aktualita/349-jednotna-prijimaci-zkouska-2024

V současné chvíli je tedy nejdůležitější: 

Vybrat tři školy a pořadí jejich priority – dle toho bude totiž po úspěšném vykonání přijímací zkoušky Vaše dítě přijato. Nově si tedy již nevybíráte školu Vy, ale bude automaticky přiřazena dle úspěšnosti Vašeho dítěte u PZ. Je tedy velice důležité zvolit správné pořadí a věnovat dostatečný čas výběru střední školy. Nebudete tedy již podávat zápisový lístek a přijetí na školu bude automatické. 

Pro jednodušší postup podání přihlášky – elektronická podoba – je nutné mít zřízenou ověřenu identitu – (Mobilní klíč eGovernmentu nebo Bankovní identitu). Hlavní změnou je, že přihlášky Vám v tomto školním roce již škola nebude zasílat. Podávat jí budete Vy. 

Jakmile bude vše legislativně schváleno a budou veškeré informace zřejmé, uspořádáme pro Vás schůzku v ZŠ – polovina měsíce ledna 2024, kde Vám předáme veškeré podrobné informace k postupu a průběhu. 

 

Comments are closed.