EXKURZE DO HASIČSKÉ ZBROJNICE V DOLANECH

V tomto měsíci jsme si s dětmi v oddělení „MOTÝLKŮ“ hráli na různá povolání – švadleny, číšníky, zahradníky, prodavače, hasiče, policisty či lékaře. Děti hrály různé hry na povolání, dávali jsme si hádanky nebo povolání ztvárnily pomocí pantomimy. S dětmi jsme navštívili místní obchod „Jednotu“, kde jsme si prohlédli koutky, ve kterých se schovávaly různé druhy potravin, třídili jsme ovoce a zeleninu a děti si koupily i odměnu. V rámci výuky jsme pro děti uspořádaly exkurzi do hasičské zbrojnice v Dolanech. Poutavým vyprávěním pana Mazala se děti dozvěděly spoustu užitečných informací, co mají například dělat, když začne hořet nebo objeví vosí hnízdo. Děti si prohlédly, co vše je schováno v hasičském autě, vyzkoušely si helmy nebo poseděly v autě na místech opravdových hasičů. Děti obdržely odměny a nadšeně se loučily s tím, že se opět vrátíme…

Comments are closed.