Exkurze 3. tříd ve školní kuchyni

V předvánočním čase jsme se žáky třetích tříd navštívili paní kuchařky a prostory školní kuchyně. Zajímalo nás, co všechno je potřeba, když se chystají obědy pro celou školu. Protože víme, že jednoduché to určitě není, připravili jsme si pro paní kuchařky několik dárků a překvapení. Ony nás přivítaly velice mile a ukázaly nám všechna „kouzla“ příprav jídel pro žáky i učitele. Děti si zkusily vyčistit moderní pečící troubu pomocí hadice s vodou, zamíchat polévku ve velkém kotli, zjistit, jak se vozí jídlo výtahem, zjistit, kde se ve sklepě schovává oblíbená Nutella😊 či jak to vypadá z druhé strany výdejního okénka. Milým spontánním gestem ze strany dětí byla pomoc s loupáním česneku, při které zarecitovaly říkanku Posvícení od Jiřího Žáčka, která se do kuchyně určitě hodila😊. V samotném závěru návštěvy měly děti pro paní kuchařky připravené vánoční otázky, např. Co nejraději pečete na Vánoce? Jaký máte doma adventní věnec? Jaký byl váš nejhezčí dárek od Ježíška? Co připravujete ke štědrovečerní večeři? Toto milé povídání jsme uzavřeli předáním sladkého poděkování a vyrobených vánočních přáníček, se kterými dětem pomohly paní vychovatelky 3. tříd. Byla to moc příjemná zkušenost pro obě strany – děti i paní kuchařky😊.

Mgr. Irena Dadu

Comments are closed.