Anketa o nejoblíbenější knihu na II. stupni  

V březnu se uskutečnila na naší škole anketa o nejoblíbenější knihu u žáků na II. stupni. Chtěli jsme si tímto způsobem připomenout, že březen je Měsícem knihy. Anketu si vzaly na starost žákyně 8. A Anna Zemánková a Michaela Maňásková. Během týdne obešly třídy na II. stupni a ptaly se žáků, nejen na jejich oblíbenou knihu, ale i na způsob četby, kterému dávají přednost (kniha nebo čtečka), a jestli navštěvují knihovnu, nebo knihy kupují. Anketa byla dobrovolná a zúčastnilo se jí 102 žáků. Po vyhodnocení bylo zjištěno, že 42 % žáků navštěvuje knihovnu (u nás ve škole, v Bělkovicích, v Dolanech nebo Knihovnu města Olomouce). Většina žáků dává přednost knize před digitální podobou. Čtečku aktivně využívá jen 8 žáků z těch, kteří se ankety zúčastnili. Jako nejoblíbenější kniha se nejvíce opakovaly tyto tituly:

Tajuplný ostrov – Jules Verne; Jmenuji se Alice – Ivona Březinová; Deník malého poseroutky – Kinney Jeff; Záhada ukradených diamantů – Martin Widmark; Klub tygrů – Thomas C. Brezina; Rychlé šípy – Jaroslav Foglar; Malý princ – A. de Saint Exupéry; Námi to začíná – Colleen Hoover; Harry Potter – J. K. Rowlingová; Romeo a Julie – W. Shakespeare

Některé z těchto knih budou zakoupeny do školní knihovny. Těší nás zjištění, že žáci se věnují četbě a ve volném čase navštěvují knihovny.

Děkujeme žákyním z 8. ročníku, které anketu prováděly i všem ochotným účastníkům za jejich odpovědi.

Mgr. M. Gazdíková

Comments are closed.