Základní informace MŠ Dolany

Třída motýlků

Paní učitelky:  Hana Kučerová

                        Mgr. Mazalová Eva

Celkem: 28 Motýlků

Ve třídě máme celkem 28 motýlků, kterým patří krásný palouček v naší školce. Palouček se nachází naproti rybníčku, kde bydlí místní berušky. Skládá se z jídelny a herny, kde je spoustu zajímavých věcí, s kterými si motýlci rádi hrají. V Jídelně je celkem pět stolečků s nastavitelnou výškou a malými židličkami. Ke stolečkům mají motýlci k dispozici společenské hry, skládačky, omalovánky, výtvarné potřeby, knížky, apod. V herně se palouček může chlubit svým krásným obchůdkěm a kuchyňkou, kde se vaří samé dobroty. Třída je vybavena krásnými hračkami, s kterými si děti rádi hrají a přitom rozvíjí. Pro správnou hygienu motýlci používají společnou umývárnu. V tělesné výchově mají k dispozici spoustu zajímavého náčiní a nářadí. V hudební výchově nesmí chybět klavír či orfové nástroje , které si děti při písničkách vyměňují. K tvoření a vyrábění je potřeba spoustu výtvarného materiálu, který je uschován v našem skladu. Když nám křidélka ztěžknou, motýlci se uloží do svých postýlek, které se nachází v ložnici. O palouček se motýlci pěkně dělí a pěkně si hrají pod dohledem motýlích učitelek.

 

Třída Berušek

Paní učitelky:  Mgr. Jaroslava Šubová

                          Mgr. Barbora Bazalová

                           Bc. Mirka  Prosová

Celkem: 28 berušek

Ve třídě máme celkem 28 berušek. Při vstupu do naši louku vás na dveřích přivítá naše logo třídy. Třída je rozdělena na jídelnu a hernu. V jídelně se nachází pět stolečků s nastavitelnou výškou a malými židličkami. Ke stolečkům mají berušky k dispozici spoustu společenských her, skládaček, výtvarných potřeb (pastelky, lepidlo, fixy, papíry, nůžky, apod.). V herně se nachází koberec s motivem města a ulic. Zde se také nachází kuchyňka, kde nám berušky vždy dobře navaří. Na koberci si berušky můžou hrát se stavebnicemi, legem, molitanovými kostkami, domečkem pro panenky, apod. Ve třídě je spoustu krásných hraček, které každým rokem přibývají „Ježíškovou nadílkou“. Při dalších aktivitách máme k dispozici spoustu nářadí a náčiní, s kterým si pěkně zacvičíme. Při hudební výchově využíváme klavír, orfové nástroje, kytaru i flétnu. Pro výtvarnou výchovu máme sklad s výtvarnými potřebami a materiálem k tvoření a vyrábění našich výtvorů. Pro naše čisté ručičky používáme společnou umývárnu se záchody uzpůsobené výšce dětí. Když jsou berušky po obědě unavené jdeme se uložit do ložnice, kde si pěkně odpočineme. V šatně má každá beruška svoji skříňku, do které si ukládá svoje oblečení a obuv. Berušky jsou spokojené s beruščími učitelkami, které se o ně tak pečlivě starají. Naše třída se nám moc líbí, a proto si jí moc vážíme a chováme se k ní pěkně.

 

Pravidelné akce

 

*MIKULÁŠ A JEHO POMOCNÍCI

Návštěva Mikuláše probíhá první týden v prosinci, v dopoledních hodinách v MŠ. S dětmi si povídáme, učíme se písničky, básničky s mikulášskou tematikou, vyrábíme dárečky. Postavy Mikuláše, anděla a čertů ztvárňují děti ze základní školy společně s panem školníkem.

 

*VÁNOČNÍ CINKÁNÍ

Vánoce jsou časem klidu, pohody a vzájemného porozumění. Na začátku prosince přinesou andílci dětem vánoční stromeček, který si společně nazdobíme. V tomto čase se také připravujeme na vánoční besídku, kde děti předvedou pásmo písní, básní a pohádek. Za svoji píli a snahu jsou odměněny dárky pod stromečkem.

 

*KARNEVALOVÝ REJ MASEK

Akce probíhá v měsíci únoru v mateřské školce. V tento den jsou vítány všechny masky a převleky různého původu. Jde o zábavné dopoledne plné her, tanečních i jiných soutěží, vyhodnocení nejlepších masek a hlavně tanec v maskách i bez nich. Děti si užívají spousty legrace a zábavy.

 

*DEN PRO MAMINKU

„Chci Ti popřát, maminko, starostí jen malinko.

Zato štěstí, lásky dost, dám Ti přání pro radost.“

V tento den slaví všechny maminky svátek a my pro ně máme připraveno překvapení v podobě básniček, písniček, tanečků a vlastnoručně vyrobených dárečků. Tímto chceme dát maminkám najevo lásku a radost, že je máme.

 

*DEN DĚTÍ – SPORTOVNÍ DEN

Tento den je určený speciálně pro děti a koná se na začátku června v dopoledních hodinách na hřišti a zahradě MŠ. Děti plní sportovní úkoly, za něž jsou odměněny drobnými cenami a dobrotami.

 

*ŠKOLNÍ VÝLET

Probíhá koncem června. Místo, které děti navštíví, vybírají paní učitelky. Už nyní se těšíme, kam se s dětmi vydáme a co nového poznáme. „Sláva, nazdar výletu,…“

 

*ZAHRADNÍ SLAVNOST – PASOVÁNÍ NA ŠKOLÁKY

Nastává konec školního roku a my pasujeme předškoláky na školáky. Akce probíhá v odpoledních hodinách na fotbalovém hřišti. Děti jsou v kolektivu dětí a rodičů, za pomoci rytíře Kryštofa, pasovány na školáky. Probíhají hry a soutěže s opékáním špekáčků.Zájmové aktivity

Pěvecký kroužek Skřivánek

Kroužek pod vedením paní učitelky Šubové. Probíhá jednou za čtrnáct dní vždy v pondělí od 12:30 do 13:15 hodin.

Judo

Kroužek JUDA bude probíhat každé pondělí v tělocvičně ZŠ.

Atletika


Kroužek atletiky probíhá každý čtvrtek dle počasí na atletickém hřišti nebo v tělocvičně od 13:45 hod.

Angličtina


Kroužek angličtiny probíhá každé úterý s lektorkou z agentury Amadeus.