Při ZŠ A. Štěpánka v Dolanech působí již 15tým rokem pobočka výtvarného oboruZUŠ M.Stibora v Olomouci. Během celé její existence ji navštěvuje přibližně 85 až 100 žáků od předškoláčků až po studenty středních, vyjímečně i vysokých škol.
Po úspěšném absolvování talentových zkoušek jsou ti nejmenší zařazováni do přípravného studia, na které pak navazuje 7 let základního studia prvního stupně. V něm žáci pronikají do tajů výtvarného jazyka, učí se zacházet s barvou, linií i tvarem, pracovat s hlínou i netradičními materiály. Učí se také v dnešním technickém světě vnímat krásno kolem sebe, budovat si pozitivní vztah k umění.
Ve věku 14ti let mohou postoupit děti do tříletého studia druhého stupně, kde se mohou specializovat ve zvoleném předmětu v maximální míře. Za tu dobu si mnozí žáci výtvarnou činnost natolik oblíbí, že se stane i součástí jejich dalšího života. Jsou případy, kdy se žákyně vrací do „své zušky“ na praxi jako studentky některého oboru s výtvarným zaměřením.
K životu školy neodmyslitelně patří prezentace výsledků práce na soutěžích, přehlídkách a výstavách. Každoročně získávají mladí výtvarníci různá ocenění z tuzemských i mezinárodních soutěží.
Myslím, že za ta léta se ZŠ i ZUŠ spolu sžily, žáci i rodiče si zvykli, že mají svou „zušku“ nadosah, ZUŠ se stala nedílnou součástí života dětí, školy i obce.

Mgr. Helena Lisá

Ukázky výtvarných prácí žáků najdete zde:  fotogalerie

IMG_0330    IMG_4180

 

 

 

 

 

 

 

IMG_4252IMG_0114

 

 

PCR testy

Registrace – PCR test

Letní tábory

Distanční výuka

Erasmus +

IS pro rodiče a žáky

Office365

Objednávky ŠJ

Nové příspěvky

Schránka důvěry

Návštěvnost stránek

Visits today: _