Zmutované bakterie ve výtvarné výchově

výchově vyrobili modelovací hmotu ze slaného těsta, které se skládá z mouky, soli a vody a rozhodli se modelovat. Tématem se stala inspirace přírodopisem, ve kterém jsme před časem probírali mikroorganismy – viry a bakterie. Žáci si vymysleli jakoukoli bakterii, která je zmutovaná a neexistuje, dali jí jméno, vlastnosti a vymysleli nemoc, kterou způsobuje. Bakterii vymodelovali, následně namalovali vodovými barvami prostředí, ve kterém se nachází a nakonec ještě sepsali o bakterii informace, které se staly také součástí výsledného díla. Vznikly originální bakterie, které žáci pojmenovali například Duokok, Covidox, Zlokok, Mikladon či Jedlík nesmělý. Můžete se na ně podívat zde v galerii a ve vestibulu školy. Mgr. S. Endlicherová

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky