Výtvarný program v DDM

Dne 27. 4. 2023 se žáci 8. A zúčastnili výtvarného programu s názvem Fotografie III v Domě dětí a mládeže v Olomouci. Program probíhal ve fotografickém ateliéru a žáci si postupně vzájemně vytvářeli pomocí zrcadlovky portréty, při nichž využili rekvizity, které si přinesli s sebou. Vznikly tak velice zajímavé fotografie, které charakterizují osobnost žáků. Portréty si žáci budou upravovat pomocí speciálního digitálního programu v hodinách informatiky. Zkušenosti s focením žákům předával Mgr. Vladimír Janek, který je vedoucím výtvarné sekce v DDM. Mimo poznatků o focení portrétů si žáci prohlédli i mnoho fotografických publikací a sborníků fotografií, z nichž se jim nejvíce líbily práce známého dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita, který se zaměřuje na tématiku vesnického života. Program se žákům moc líbil a někteří dokonce uvažují, že se budou fotografování v budoucnu věnovat.

Mgr. M. Gazdíková

 

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky