V. třída má celkem 29 žáků ( 15 chlapců, 14 dívek)

Třídní učitelka : Mgr. Bronislava Sedlářová

Školní rok 2014/2015

Projektová výuka

Celá 5. třída si jednou ve čtení četla pohádku Kráska a zvíře. A naši paní učitelku napadlo, že bychom udělali ve skupinkách představení. Jednu skupinku vybrala paní učitelka a druhou jsme si vytvořili sami. Jedna skupinka představení zahrála a druhá si ho chystá na příští týden, uvidíme jak se jim to povede. Představení režírovala Kamila Špačková, manažerka byla Anna Rožnovská, scénáristka Miroslava Šubová, klapka Lucie Zappeová, kameramanka Karolína Tošovská, vypravěčka Karolína Hopová a v hlavních rolích: Kráska – Jana Magdziaková, Zvíře – Tereza Látalová. Představení se povedlo a všem se moc líbilo.

14 žáků 5. ročníku chodí do Estetické výchovy. A paní učitelka vymyslela, že bychom jsme si mohli v Estetice uvařit vaječnou tlačenku. Tak jsme si přinesli ingredience a šli jsme na to vaření. Bylo to celkem jednoduché. Všem se to povedlo a dobře to i dopadlo.

Anna Rožnovská (žákyně V. třídy)

všechny fotky najdete zde

Školní rok 2013/2014

Týden plný přírody

Milí kamarádi, chceme se s vámi podělit o zážitky z jednoho březnového týdne, který jsme prožili s naší třídou.

11.3. v úterý ráno jsme se obzvlášť těšili do školy, protože nás čekal zajímavý den v přírodě. Zúčastnili jsem se soutěže, ve které jsme si ověřili své znalosti již z probraného učiva a to o zvířatech a rostlinách, které žijí a rostou na poli a v lese.

Na čtvrtek 13.3 jsme dostali za úkol přijít převlečeni za nějaké zvířátko žijící na louce. Děti byly oblečeny za motýly, brouky, berušky, krtky, včelky a myšky. V českém jazyku jsme skloňovali koncovky podstatného jména motýl, předváděli slovesa – pohyb zvířat, v tělesné výchově jsme skákali jako kobylky přes kozu a v přírodovědě se nám všechna zvířátka předvedla. Některé děti si připravily básničky a písničky o louce a zvířátkách, které si samy vymyslely.                                     Těšíme se na další dobrodružství.

Za žáky 4. třídy : Klárka Grygarová, Pavel Pochobradský, paní učitelka

V týdnu od 21.10. – 25. 10. 2013 jsme se zapojili do projektového dne Historie mikroregionu. Nasbírali jsme celou řadu materiálů a vytvořili několik pěkných prací o minuosti naší obce.

Dne 31.října 2013 se v hodině TV žáků 4.třídy uskutečnila soutěž v počtu přeskoků švihadla snožmo za jednu minutu -„Švihadlový král“. Uvedeným výhercům blahopřejeme : 1.místo  Dominik Hrdlička

2. místo  Lukáš Kestl    3.místo  Anička Rožnovská

Fotografie našich pracích: