Hudební a tvořivé dopoledne v prvních třídách 

ne 14. února se žáci prvních tříd vypravili do Moravského divadla v Olomouci na koncert. Celým představením děti provázel popletený klaun. Ten děti seznámil s krásou hudby a dechovými nástroji. Děti zjistily že hudební nástroje se dokážou také smát či plakat a vyjádřit zvuky zvířátek. S úkoly, které dětem klaun zadával, jim pomáhali „plyšáci“, které si děti s sebou přivezly. Společně si všichni zazpívali známé a veselé písničky s doprovodem dechového kvinteta. Po představení si děti prohlédly výstavu masopustních masek na náměstí. Pak už děti čekala exkurze do Svíčkárny spojená s výrobou, poléváním a zdobením svíček, vlastním odléváním glycerinových mýdel a plněním lahviček koupelovými solemi. Celé dopoledne proběhlo v příjemné atmosféře a všichni jsme si ho užili.

Mgr. Jana Stenchláková, Mgr. Marie Tylšarová

Comments are closed.
Nejnovější příspěvky