Exkurze Nestlé – VII. A

Dne 20. 6. 2022 se žáci třídy 7. A zúčastnili exkurze do továrny ZORA Olomouc. Při akci se žáci dozvěděli mnoho nových informací o tomto známém závodě, který vyrábí vynikající čokoládu. Nejprve nás uvítal pan ředitel Jan Fišer a uvedl nás do návštěvnického centra. Zde už všechny žáky čekalo malé překvapení v podobě čokoládového pohoštění, do kterého se žáci s chutí zakousli. Postupně ochutnali bonboniéry, čokoládové tyčinky i gumové hady. Následovala krátká přednáška, ve které se žáci dozvěděli o nových technologiích, jež se používají ve výrobě, o šetření vodou i energiemi nebo o automatizaci a robotizaci výroby. Zajímavá byla i krátká videa natočená přímo ve výrobních halách a ukazující robotické stroje, které pomáhají při výrobě, balení i expedici čokoládových výrobků. Nejlepší část exkurze ale žáky teprve čekala. Mohli si totiž naplnit vlastní čokoládové košíčky, které si potom odnesli domů. S nejlepšími dojmy jsme se s továrnou Nestlé rozloučili a svůj dojem umocnili v podnikovém obchůdku, kde si žáci zakoupili další čokoládové dobroty. Na závěr bychom chtěli poděkovat Panu řediteli Janu Fišerovi i jeho manželce Magdaleně Fišerové za umožnění této návštěvy. Mgr. Michaela Gazdíková

Comments are closed.