Ve čtvrtek 14. 5. se žáci sedmých ročníků zúčastnili interaktivní preventivní přednášky „Dopamin v kapse“, která byla zaměřena na používání mobilních telefonů, sociálních sítí a jejich vliv na psychiku mladých lidí. Během programu se žáci dozvěděli zajímavé informace o fungování sociálních sítí, digitálních závislostech i zdravém používání moderních technologií. Díky anonymnímu hlasování a aktivnímu zapojení žáků samotných byl program pro žáky velmi přínosný a díky interaktivní formě také zajímavý, zábavný a blízký jejich každodenní zkušenosti. Přednáška žákům nabídla prostor k zamyšlení nad vlastním chováním v online prostředí a ukázala jim, jak důležité je hledat rovnováhu mezi časem stráveným na internetu a běžným životem.
Mgr. Lenka Vymlátilová
