IX. B: 

Ve středu 23.6. 2021 se 9.B účastnila exkurze v Pevnosti poznání. Žáci se na akci těšili, setkali se ve středu ráno na hlavním nádraží v Olomouci. Pěšky jsme došli z nádraží do olomoucké Pevnosti. Tam jsme prošli prohlídku pod dozorem studentů z univerzity Palackého. Dozvěděli jsme se vše o životě v Pevnosti v dobách, kdy ještě nebyla útočištěm pro poznání, ale pro dělostřelectvo. V hlavních rolích zdravotnictví, stavebnictví, balistika a kartografie ve víru nevyzpytatelného 18. století. Ústřední dominantou expozice je vtipný komiksový příběh na 12 velkoformátových panelech. Vypráví o vzniku impozantní olomoucké pevnosti a poutavě shrnuje události, v nichž figuruje sama Marie Terezie nebo císař František Josef I. Mgr. E. Hejtmánková

IV. třídy: 

Ve čtvrtek 24.6. se 4. třídy vypravily na výlet do Zoo Lešná. Žáci zde viděli spoustu zvířat z různých kontinentů. Největší úspěch sklidil pavilon rejnoků, kde si děti mohly pohladit a nakrmit tyto vodní tvory. Nezapomněli jsme nakoupit suvenýry a pamětní mince. I přes velmi teplé počasí se výlet vydařil a děti odjížděly spokojené a plné zážitků. Mgr.J. Orletová, Mgr. M. Vančurová

VII. B: 

Ve čtvrtek 24. 6. jsme se vydali v rámci dnů třídních aktivit na dopolední turistický výšlap k radíkovské věži. Naše trasa vedla okolo Kartouzky k altánku, kde jsme se zastavili načerpat sílu. Pak jsme pokračovali v cestě okolo lesa k Fortové studánce a poté k věži. Zde se mohl každý občerstvit podle své chutě, ale většinou jsme neodolali výborným domácím langošům. Po cestě zpět jsme si zahráli kolíčkovanou a na medvěda. Do školy jsme se vrátili trochu připeklí sluncem, ale s dobrou náladou. Mgr. I. Pohlová

 

 

PCR testy
Registrace – PCR test
Letní tábory
Distanční výuka
Erasmus +
IS pro rodiče a žáky
Office365
Objednávky ŠJ
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _